pCGBFpoQcqRbtw==
top of page

GRASBERGU ĢIMENES SAIMNIECĪBA

Grasbergu saimniecība ''Zilūži'' ir ģimenes vērtība un lolojums, kas darbojas jau otrajā paaudzē. Sākotnēji, 1994. gadā fermā bija 30 govis un saimniecība galvenokārt pienu saražoja savām vajadzībām, un laikam ejot sāka piedāvāt pienu arī piena pārstrādes cehiem. 2008. gadā ģimenes saimniecības grožus pārņemot vecākajam dēlam, ferma tiek palielināta līdz 200 govīm, turpinot piena piedāvāšanu piena pārstrādes uzņēmumiem. 

2013. gadā, sākoties piena krīzei, bija jādomā veidi kā saglabāt saimiecību un fermu, tā Grasbergu ģimene paši aizsāka piena pārstrādi, turklāt darot to pēc saviem kvalitātes standartiem, veidojot maksimāli dabīgus piena produktus.  

PROCESS

Dabīgums tiek ievērots sākot jau no pārtikas, kuru saņem gotiņas. Tiek veidots sabalansēts uzturs ar visām nepieciešamajām uzturvielām, lai arī piens būtu pēc iespējas dabīgāks.

Šobrīd ferma ir izaugusi līdz 400 govīm un Z/S ''Zilūži'' savā produkciju klāstā piedāvā - pienu, kefīru, jogurtu, saldo krējumu, krējumu, sviestu, biezpienu un saldējumu

Produktu radīšanā tiek izmantotas pašu saimnieku īpašās receptes.

Pienam ir ļoti īss veicamais ceļš līdz iepakojumam, jo pārstrāde un ražošana notiek turpat līdzās fermai. 

Lai saimnieku receptes tiktu īstenotas, produktu veidošana notiek bez procesa paātrināšanas. Tas notiek nesteidzīgi - dabīgā veidā. Turklāt produkti nesatur stabilizatorus. Šis ir iemesls, kas produktos saglabā aktīvās pienskābās baktērijas, kā arī kalciju, kas ir nepieciešams cilvēka organismam. 

 

34335431_2660712730621774_3258536437015904256_n.jpg
gotiņas, zilūži, grasbergs, pērc vietējo, piens
Pērc vietējo, Grasbergs, Zilūži, piena produkti

STĀSTS PAR SAIMNIECĪBU

bottom of page